Rualbanlote Ni

Ni 16 June 2024 Chawlhni zan inkhawmah Rualbanlote Ni pualin hun hman a ni a. Upa Siliana chu inkhawm hruaitu niin Rualbanlote puala thawhlawm lakkhawm chu Upa K. Darthanga, Kohhran Committee Chairman-in Pathian hnenah hlanin Rs. 19,470/- lai a ni a. Thawhlawm lakkhawm hi veng chhunga rualbanlote tana hman tura ruahmanna siam sa a ni. Kan bialtu pastor, Rev. C. Lalchhuanawman thupui awm sa ‘Isuan rualbanlote a hmangaih’ tih thupui a sawi a ni.

Continue Reading

Baptisma Sacrament Inkhawm

Ni 16 June 2024 chawhnu inkhawmah bialtu pastor, Rev. C. Lalchhuanawman Baptisma Sacrament buatsaihin heng mite hian an chang:

  1. Susan Lalpekhlui (DOB: 10.02.2024) d/o Lalbiakthuama & Zopari
  2. Aphi Malsawmhlui (DOB: 09.05.2024) d/o K. Lalrintluanga & H. Lalrinengi
  3. Lucas Lalrinhlua (DOB: 16.01.2024) s/o Lalfakzuala & Lalrinzuali
Continue Reading

Proficiency Award 2024

Ni 9 June, 2024 chawhnu inkhawmah Social Front Committee te buatsaihin Kohhranin kumin HSLC leh HSSLC Result chhuaka zirlaite tan ‘Proficiency Award’ a sem a. He inkhawmah hian zirlai titha te lawmpuinan Pathianni Naupang Inkhawm te leh Christian Teenagers Group te hmun khatah inkhawmin Social Front Committee te leh Zirlai titha te leh an nu leh paten hun an hmang a ni.

HSLC:

Distinction-a Pass-te:

  1. Lalremruatpuii d/o Lalhmingthanga
  2. Ruthi Vanlalrinawmi d/o K. Lalrotluanga
  3. Malsawmzuali Khawlhring d/o Richard Lalchhuanliana
  4. T. Lalmuanpuii d/o Dr. Lalrinsiama
  5. Lalthlamuanpuii d/o Joseph Lalrinmawia
  6. V. Zothanmawii d/o V. Rothangpuia
  7. B. Lalrempuii d/o B. Lalrosanga
  8. C. Lallawmzuali d/o C. Dothanglura

First Division-a Pass-te:

  1. Vicky H. Lalrempuia s/o H. Lallawmthanga
  2. Christopher Lalthlamuana s/o Zohmingliana
  3. Lalremruati Sailo d/o Dr. S. Lalnunpuia
  4. R. Lalrinchhani d/o R. Lalhmingmawii
  5. Hadasi K. Lalrinkimi d/o K. Lalhlimpuia
  6. Zothanmawia s/o K. Laltlankima
  7. Vanlalhriatpuii Renthlei d/o R. Lalsangpuia
  8. C. Lalruatfeli d/o C. Lalhriatpuia
  9. C. Laltanpuia s/o C. Vanlalsiama
  10. Lalrindika s/o Gospel Remzuala
  11. H. Lalremruatfela s/o H. Vanlalluia

HSSLC:

Distinction-a Pass-te:

  1. VL Ramhlimpuia Saichhing s/o Thanthianga Kawlni
  2. Z.H. Lalramthansanga s/o Lalhmunsanga
  3. K.C. Lalhmingsanga s/o K.C. Laltinbiaka
  4. B. Lalnunsiami d/o B. Rodingliana

First Division-a Pass-te:

  1. Hillary Laldinpuii d/o Lalchuanliana
  2. Lalruatzeli d/o Lalthanzama
  3. C. Lalmuansangi d/o C. Lalthara
  4. F. Lalruatpuia s/o F. Lalnuntluanga
  5. Malsawmkimi d/o J. Lalchhanchhuaha
  6. Malsawmdawngkimi d/o R. Lalremruata
  7. Lalruatkimi d/o Lalropuia
  8. C. Remruatfela s/o CLT Tluanga
  9. Malsawmtluanga s/o Lalruatpuia
  10. Ngurhmingliana s/o Ngurthanliana
  11. Vanlalchampuii d/o Laltlankima Pautu
Continue Reading

Pentikos Ni (19.05.2024) Zan Inkhawm

Ni 19.05.2024 Pentikos Ni Zan Inkhawm chu Upa R. Lalnghakan hruaiin PCI General Assembly pualin thupui awmsa Point 7 hmangin kan tawngtairual a. Kohhran Zaipawl ten Pathian fakna hla mawi taka sain Tual Upa H. Zasiaman thupui awm sa ‘Thlarau Thianghlim chuan Kohhranah min hruai lut’ tih a sawi a ni.

Continue Reading
1 2 3 9